دمای شهر دوبرونیک معمولا در این ماه از سال ( ژانویه ) به حداقل 9 درجه می رسد ، شهری که محبوب ‏است.

برای دومین سال متوالی، میزان جزر و مد در ونیز به حدی پایین بوده که این شهر را تقریبا بدون آب باقی گذاشته است. بازدیدکنندگان انتظار داشتند که بتوانند در کانال های سبز-آبی مشهور شهر سوار بر گوندولا شوند، اما بدون آب، سیستم حمل و نقل پایه شهر در بستر گل آلود کانال ها به گل نشسته بود.

امسال سطح فوق العاده پایین آب توسط جزر و مدهای غیر طبیعی ایجاد شده که در عین حال از میزان بارش به شدت پایین در سراسر نواحی شمال شرقی ایتالیا نیز تاثیر پذیرفته است. هرچند، جزر و مدهای کم در این زمان از سال رایج است، امسال سطح آب حدود 70 سانتیمتر از میانگین نیز پایین تر رفته است. به هر صورت ونیز به آرامی در حال غرق شدن است و امروز امکان وقوع سیل از جزر و مدهای کم بیشتر می باشد.

مقامات ونیزی آنگاه که پای تعمیر کانال ها به میان آمده، خود را بسیار بی اشتیاق نشان داده اند. لایروبی کانال ها برای اولین بار در اواخر دهه ی 90 و پس از حدود نیم قرن کوتاهی، آغاز شد. این شهر همچنین فاقد سیستم فاضلاب مدرن است. در طول تاریخ تمام فضولات انسانی مستقیما به داخل کانال ها ریخته می شده هرچند ساختمان های بزرگتر باید قبل از ریختن فاضلاب آلوده ی در کانال ها آن ها را به گونه ای تصفیه می کردند. برخی از قصرها و ساختمان های بزرگ دارای تانک های سپتیک هستند اما همواره میزانی از نشتی وجود دارد که باعث بوی زننده ای می گردد.

در سال های اخیر، شورای شهر ونیز کمتر و کمتر خرج نگهداری کانال ها نموده، در عوض 5.4 بیلیون دلار برای تکمیل دروازه های جزر و مدی MOSE هزینه نموده است؛ پروژه ای که می تواند ونیزی ها را از سیل های جزر و مدی مکرر که شهر را به ستوه آورده نجات دهد. از دهه ی 70 میلادی به مدت 50 سال، صنایع این منطقه از سفره های آب زیرزمینی برداشت کرده و بدین ترتیب شهر حدود 9 اینچ پایین رفته است. فرو رفتن در طول چند دهه ی گذشته به طرز قابل توجهی کاهش یافته، اما همچنان با نرخ 1-2 میلی متر در سال ادامه دارد. تحت این شرایط، خشک شدن کانال های شهر نیز بسیار عجیب به نظر می رسد.

‏‏اینترلاکن در گذشته بعنوان مرکز تولید و ساخت ساعت مچی شناخته شده بود ، اما امروزه بیشتر یک ریزورت گردشگری ‏مشهور است. بسیاری از گردشگران به این شهر کوچک می آیند تا از هوای خوب آن استفاده کرده و مناظر زیبای کوهستانی را ‏مشاهده کنند. اینترلاکن بین دریاچه ‏Thun‏ و دریاچه ‏Berienz‏ قرار گرفته است. ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏ ‏

شهری که به "پایتخت صلح" شناخته شده است ، ژنو خانه بسیاری از انجمن های بین المللی است. از آنها می توان به کمیته بین ‏المللی صلیب سرخ و دفتر مرکزی سازمان ملل اشاره کرد. علاوه بر اینها 20 سازمان بین المللی دیگر در این شهر قرار گرفته اند. ‏طرفداران طبیعت می توانند از شهر ژنو بسیار لذت ببرند چرا که ژنو یک شهر "سبز" است که 20 درصد از فضای شهر به ‏پارک ها اختصاص یافته به همین دلیل نام مستعار " شهر پارک ها" را نیز برای آن انتخاب کرده اند. ژنو همچنین شهریست که به ‏راحتی می توانید آن را با دوچرخه بگردید ، همچنین با قایق به روی رودخانه زیبا و دیدنی ژنو به گردش بپردازید. ‏‏ ‏‏‏ ‏

گالری تصاویر :